Zazieleniamy łódzkie

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

„Zazieleniamy łódzkie”

Zapraszamy do udziału w projekcie przyrodniczym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Na czym polega projekt?

Projekt polega na dosadzaniu w przestrzeni publicznej województwa łódzkiego drzew i krzewów w celu zwiększenia ilości terenów zielonych oraz przeciwdziałania skutkom zmian klimatu.

Projekt adresowany jest do:

Instytucji, urzędów, organizacji, stowarzyszeń, które posiadają teren w przestrzeni publicznej na którym mogą posadzić rośliny.

Projekt nie jest adresowany do osób prywatnych, chyba że, są organizatorami akcji społecznej sprzyjającej wzrostowi bioróżnorodności. Drzewa można również wygrać w konkursach lub otrzymać je podczas imprezy promocyjnej.

Skąd pozyskać sadzonki?

Drzewa i krzewy przekazywane są nieodpłatnie przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego zainteresowanym podmiotom. Uprawiamy rośliny w naszej szkółce w Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego dbając o to, aby trafiły do Państwa w jak najlepszej kondycji.

W celu pozyskania roślin prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny 44 616 82 25 lub 42 640 65 61.
Omówimy z Państwem dobór gatunków oraz szczegóły odbioru.

Dlaczego go realizujemy?

Za zmiany klimatyczne odpowiedzialne są procesy naturalne oraz działania człowieka związane z emisją gazów cieplarnianych (m.in. dwutlenku węgla) i wycinaniem terenów zielonych. Wzrost stężenia dwutlenku węgla w atmosferze, do emisji którego przyczynia się przemysł, w znacznym stopniu wpływa na ocieplanie klimatu. Dwutlenek węgla pochłaniany jest przez rośliny. Jedno drzewo w czasie swojego życia jest w stanie pochłonąć go ok. 750 kg. Im więcej drzew i krzewów posadzimy tym mniej dwutlenku węgla pozostanie w atmosferze.

Zapraszamy do udziału w projekcie