Aktualności

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Już w najbliższą sobotę 27 lipca 2024r. zapraszamy do siedziby Oddziału Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich ul. Wycieczkowa 86 w Łodzi na wydarzenie poświęcone motylom nocnym.  Na pierwszy rzut oka to motyle dzienne będą tymi barwnymi i upiększającymi kolorami świat. Czy rzeczywiscie zatem motyle nocne są "szare i bure"? Zapraszamy zatem na spotkanie z nimi "oko w oko".

W ramach spotkania zaplanowano prelekcję, wystawę oraz wabienie owadów nocą na światło, całość poprowadzi pan Jacek Nowak – pasjonat przyrody, znawca motyli nocnych, z którym współpracujemy już od wielu lat. Impreza rozpoczyna się prelekcją o godzinie 19:00, którą zakończy zwiedzanie wystawy ze zdjęciami autora, około godziny 20:30 rozpoczniemy wabienie owadów.

Zapraszamy serdecznie! Impreza skierowana jest do wszystkich zainteresowanych, także dla naszych najmniejszych pasjonatów przyrody!

6 lipca 2024 r. pracownicy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich zostali zaproszeni do udziału w rodzinnym pikniku w Dąbrówce Dużej oraz do zorganizowania przyrodniczego stoiska edukacyjnego. Organizatorzy wykazali się znakomitą organizacją, oferując odwiedzającym wiele atrakcji.

 Wakacje to czas, kiedy w naszym województwie odbywa się wiele pikników rodzinnych, i tym samym, okazja do integracji mieszkańców. Ostatnio, PK Wzniesień Łódzkich uczestniczył w takiej inicjatywie, organizowanej przez Powiat Brzeziński w historycznym Jeżowie. Wśród przygotowanych przez Organizatora atrakcji dla dzieci, na parkowym stoisku edukacyjnym można było dowiedzieć sie o przyrodzie, historii i kulturze będącej przedmiotem ochrony parków krajobrazowych woj. łódzkiego, a także tradycyjnie już można było otrzymać sadzonki drzew i krzewów w ramach akcji „Owocowe Łódzkie”.

18 czerwca 2024 r., pracownicy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich zostali zaproszeni do udziału i do zorganizowania przyrodniczego stoiska edukacyjnego na rodzinnym pikniku "Bliżej Natury," zorganizowanym przez Łódzkie Hospicjum dla Dzieci Łupkowa. Miejscem wyjątkowej inicjatywy był Las Łagiewnicki oraz Centrum konferencyjne UŁ przy ul. Rogowskiej.

Trzecia edycja Festiwalu Ogrodniczego w Nieborowie rozpoczęła się 8 czerwca o godzinie 14:00. Podczas festiwalu były zapewnione liczne atrakcje:

9 czerwca 2024r. zorganizowany został przez Urząd Gminy Nowosolna oraz Oddział Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich V Rajd Odkrywców,. Celem tego wydarzenia było odkrywanie i zgłębianie wiedzy o przyrodzie, krajobrazie, kulturze i historii Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Trasa rajdu, malownicza i różnorodna pod względem przyrodniczym oraz topograficznym, miała długość około 7,5 kilometra.

 Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną – V edycję Rajdu Odkrywców, który rozpocznie się już w tą niedzielę (9 czerwca). Wydarzenie odbędzie się na terenie Placu Sołeckiego w Grabinie.

W miniony piątek 24 maja 2024r. odbyła się już po raz 29. Powiatowa Majówka Po Zdrowie w Łęczycy. Impreza połączona była z Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Celem imprezy było promowanie zdrowego trybu życia.  Nie zabrakło również stoisk służb mundurowych (KPP Łęczyca, KP PSP, Zakład Karny w Garbalinie). Ekologiczne konkursy i mnóstwo ciekawostek przyrodniczych prezentowaliśmy dla Państwa na stoisku edukacyjno-promocyjnym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Zdrowy styl życia promowały także placówki oświatowe z terenu powiatu łęczyckiego.

26 maja 2024 r. to uroczystość, która wymaga kwiecistej oprawy i tak też się stało tym razem. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego ze stoiskiem edukacyjnym wśród kwitnących piwonii gościł na Majówce w Ogrodzie Botanicznym.