Aktualności

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

    W dniu 20 lipca pracownicy Przedborskiego Parku Krajobrazowego na zaproszenie Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej wzięli udział w obchodach 48 Święta Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej, które tym razem odbyło się w Fałkowie w woj. świętokrzyskim.

  23 lipca obchodzimy Dzień Włóczykija. To święto wszystkich, którzy nie lubią zbyt długo przebywać w jednym miejscu, ale za to kochają wędrować, włóczyć się w poszukiwaniu przygód. Jako, że Dzień Włóczykija wypada w środku lata warto wybrać się na długi spacer.

W minioną sobotę w Anielinie na terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego odbył się „Piknik z Województwem Łódzkim” połączony z „Festiwalem pieroga”. Na uczestników czekało dużo atrakcji w tym występy zespołów ludowych, strefy zabaw dla dzieci oraz oczywiście każdy mógł spróbować różnych rodzajów pierogów przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego zorganizował swoje stoisko, gdzie prowadzono działania informacyjno – edukacyjne. Każdy odwiedzający stoisko mógł wziąć udział w konkursie, w którym nagrodami były sadzonki drzew i krzewów z programu „Owocowe łódzkie”.

W naszej aktualności z 25 sierpnia 2021 pt.: „Cisi najeźdźcy o zwodniczych minach…” zasygnalizowaliśmy problem, jaki stwarzają gatunki inwazyjne wdzierające się do naszych ogrodów, lasów i pól.

  W 2022 roku w Polsce aktywnych było około 54 miliony telefonów komórkowych. To prawie 143% populacji. Dzień bez smartfona wydaje się być trudny do zrealizowania. Telefon służy nam we współczesnym świecie do wykonywania połączeń, dokonywania transakcji płatniczych, zastępuje portfel z kompletem dokumentów. Dzięki aplikacjom mamy dostęp do konta bankowego, możemy  w kilka minut zrobić zakupy, zamówić obiad, a nawet odbyć telekonferencję. W telefonie przechowujemy ulubione zdjęcia i skany dokumentów.

W dniach 1, 2 oraz 4 lipca Pracownicy Oddziału Sieradzkich Parków Krajobrazowych przeprowadzili spis gniazd bociana białego na terenie gminy Pątnów oraz Wierzchlas.

6 lipca 2024 r. pracownicy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich zostali zaproszeni do udziału w rodzinnym pikniku w Dąbrówce Dużej oraz do zorganizowania przyrodniczego stoiska edukacyjnego. Organizatorzy wykazali się znakomitą organizacją, oferując odwiedzającym wiele atrakcji.

Światowy Dzień Ludności to coroczne święto, które przypada 11 lipca. To rocznica tzw. Dnia Pięciu Miliardów, jednorazowego święta z 11 lipca 1987 roku, kiedy to liczba ludności na Ziemi osiągnęła taką wartość. Obchody Światowego Dnia Ludności mają przede wszystkim na celu rozwiązywanie problemów, które są wspólne dla całej ludzkiej populacji.

W pierwszych dniach wakacji pracownicy Oddziału Sieradzkich Parków Krajobrazowych przeprowadzili akcję sprzątania Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Nasze działania skupiły się głównie na miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów, a jednocześnie najcenniejszych pod względem przyrodniczym i krajobrazowym.